Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdziecie państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Europejska Rowerowa Rywalizacja ECC2014

Kręcimy już od 1 maja

Kręcimy już od 1 maja

Uwaga! Rowerowa rywalizacja miast rozpoczyna się już 1 maja. Kto się jeszcze nie zarejestrował się w stołecznej drużynie niech to zrobi jak najszybciej! Potem wystarczy tylko wsiadać na rower i na nim jeździć, i jeździć, i jeździć, i jeździć… Aż do „wykręcenia” przez Warszawę tytułu rowerowej stolicy Europy. 

Mamy nadzieję pokonać polskie miasta – Gdynię i Łódź. Bo to Warszawa jest, nie tylko administracyjną, ale i rowerową stolicą Polski! Ale nasze ambicje sięgają dalej. Warszawa chce zostać rowerową stolicą całej Europy. A ten tytuł jest w zasięgu ręki! Wystarczy tylko, że nasze miasto wygra Europejską Rowerową Rywalizację ECC2014, która rozpoczyna się już 1 maja. I potrwa do końca miesiąca. 

Aby wziąć w niej udział wystarczy przystąpić do warszawskiej drużyny, w której zarejestrowało się już prawie 1200 cyklistów, zainstalować w swoim smartfonie bezpłatną aplikację Endomondo i rejestrować w niej swoje rowerowe podróże po Warszawie. Podróże można też opisywać bezpośrednio w serwisie www.endomondo.com. To opcja dla „zapominalskich” albo tych, którzy mają starsze modele telefonów komórkowych. Ważne by były to podróże, w których rower zastąpił inny środek transportu, czyli dojazdy do pracy, szkoły, kina czy sklepu. Nie liczą się przejazdy sportowe. Szczegółowe zasady dotyczące rywalizacji. Wygra to miasto, którego drużyna „wykręci” w ten sposób największą liczbę kilometrów. Członkiem stołecznej drużyny mogą zostać również ci cykliści, którzy nie mieszkają w Warszawie. Wystarczy, że wykonują po niej część swoich rowerowych podróży. Liczy się każdy rodzaj roweru co ucieszy z pewnością użytkowników systemu Veturilo.

W rowerowe szranki staną 32 miasta w całej Europy. Będą to m.in.: Rzym, Oslo, Tallin czy Malaga. Z miast polskich w rywalizacji, oprócz Warszawy, weźmie udział Gdynia i Łódź.

A żeby zachęcić stołecznych, i nie tylko, cyklistów do przystąpienia do warszawskiej drużyny, partnerzy akcji ufundowali kilka „rowerowych” śniadań i lunchy. Na pierwsze śniadanie zaprasza Nextbike już 7 maja. A na pierwszy rowerowy lunch 9 maja zapraszają: Centrum Handlowe Arkadia i Costa Coffee.

A o szczegółach dotyczących rowerowych poczęstunków oraz rywalizacji, na swoim profilu na Facebooku, będzie Was na bieżąco informował Pełnomocnik Prezydenta m. st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej – Łukasz Puchalski.

Partnerami akcji są: Nextbike, Decathlon, OneWay Marketing Bezpośredni, Centrum Handlowe Arkadia, Costa Coffee i  Zielone Mazowsze. Odpowiedzialny Biznes.pl. Patronat medialny objęli: Polska na Rowery, CR Nawigator, Odpowiedzialny biznes.pl

 

opublikowano 30 kwietnia 2014r.
ostatnia aktualizacja 30 kwietnia 2014r.

zaplanuj podróż

kalandarz
Karta Warszawiaka i Karta Młodego Warszawiaka

newsletter

10 lat w Unii Europejskiej

10 lat w Unii Europejskiej

10 lat temu Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. I co się od tamtej pory zmieniło w naszym kraju? Bez kozery można powiedzieć, że wszystko! Dzięki środkom unijnym powstały i powstają w Polsce nowe drogi, mosty, linie kolejowe, parkingi. Inwestycje te mają ogromny wpływ na jakość naszego życia. Również na jakość życia w Warszawie.  więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską