Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdziecie państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

aktualności

Zmiany w kursowaniu pociągów SKM S1

Zmiany w kursowaniu pociągów SKM S1

Pociągi SKM S1 oraz wybrane pociągi KM obsługujące linię skierniewicką, od 22 maja do 30 czerwca br., na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków, będą kursowały według zmienionej organizacji ruchu. W wyniku zamknięcia jednego z torów podmiejskich, w godzinach porannych pociągi będą jeździły tylko w kierunku Warszawy, w godzinach popołudniowych tylko do Pruszkowa, a w pozostałych godzinach ruch będzie odbywał się naprzemiennie. Autobusowa linia zastępcza będzie kursowała na odcinku PKP Pruszków – Warszawa Zachodnia. Zmiany są spowodowane pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP PLK na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków.

Od 22 maja do 30 czerwca pociągi SKM i KM – pomiędzy stacjami Warszawa Włochy – Pruszków – będą kursowały jednym torem (nr 4), standardowo przeznaczonym do obsługi pociągów jadących w kierunku Warszawy. Na stacji Warszawa Włochy pasażerowie będą mogli korzystać z peronu nr 1, w Ursusie z peronów nr 1 i 2, a w Piastowie z peronu nr 1.

Dodatkowo, w okresie 1-14 czerwca, w godzinach 22.00-4.50, ruch pociągów podmiejskich na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków zostanie całkowicie wstrzymany. 

W porannym szczycie komunikacyjnym pociągi SKM S1 oraz pociągi KM będą kursowały tylko w kierunku Warszawy, a w godzinach szczytu popołudniowego tylko w kierunku Pruszkowa. W pozostałych godzinach będzie obowiązywał ruch naprzemienny.

Część pociągów KM, obsługujących linię skierniewicką, będzie kursowała, na odcinku Warszawa Zachodnia – Brwinów, torami dalekobieżnymi z pominięciem stacji: Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa-Ursus Niedźwiadek, Piastów i Pruszków.

Na czas prac modernizacyjnych ZTM uruchomi autobusową linię zastępczą ZS1. Autobusy będą kursowały na trasie: PKP Pruszków – Sienkiewicza – Kościuszki – al. Wojska Polskiego (powrót: al. Wojska Polskiego – Powstańców – Staszica – Sienkiewicza)  – Al. Jerozolimskie – Tysiąclecia – Warszawska – Keniga – Orląt Lwowskich – Wojciechowskiego – Traktorzystów – Nowolazurowa – Ryżowa – Chrobrego – Popularna – Al. Jerozolimskie – Dw. Zachodni.

Na trasie Warszawa Zachodnia – Brwinów będzie także kursowała autobusowa linia zastępcza Kolei Mazowieckich.

Honorowanie biletów

Zasady honorowania biletów ZTM:

 • wszystkie bilety ZTM oraz uprawnienia do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej będą honorowane:
  • na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków w pociągach Kolei Mazowieckich obsługujących stacje Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa-Ursus Niedźwiadek, Piastów
  • na odcinku Warszawa Zachodnia – Brwinów w pojazdach zastępczej komunikacji autobusowej KM
 • pasażerowie posiadający bilety ZTM ważne w 1. i 2. strefie: jednorazowe przesiadkowe, dobowe, 30-dniowe, 90-dniowe, weekendowe, seniora, bilety dla dzieci z rodzin z trójką dzieci oraz uprawnienia do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej będą mogli podróżować pociągami KM, które pomijają stacje: Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa-Ursus Niedźwiadek, Piastów, Pruszków, do/ze stacji Brwinów z możliwością powrotu do / wyjazdu z pomijanych stacji bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.

Uwaga! W celu aktywowania / skasowania biletów ZTM pasażerowie zobowiązani są wejść do pociągu KM pierwszymi drzwiami licząc od czoła składu i zgłosić się do kierownika pociągu.

Zasady honorowania biletów KM:

 • bilety Kolei Mazowieckich ważne w pociągach na linii KM1 pomiędzy Warszawą a Pruszkowem będą uprawniały do przejazdów:
  • pociągami SKM linii S1 na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków
  • autobusami linii ZS1, 717 na całej trasie oraz linii 716 na odcinku PKP Włochy – Ogińskiego (Piastów)
 • pasażerowie posiadający bilety KM wydane:
  • do/ze stacji położonych na odcinku Łowicz Gł. – Warszawa Ursus Płn. oraz do/ze stacji na odcinku Warszawa Ursus – Skierniewice przez Warszawę Włochy, będą mogli podróżować podróż pociągami KM i SKM przez Warszawę Zachodnią
  •  do/ze stacji w relacjach obejmujących odcinek Warszawa Włochy – Pruszków, w przypadku korzystania z przejazdów pociągami KM, które pomijają stacje: Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa-Ursus Niedźwiadek, Piastów, Pruszków będą mogli podróżować przez Brwinów z możliwością powrotu do / wyjazdu z omijanych stacji pociągami KM i SKM bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.

Zmiany na linii pruszkowskiej są związane z modernizacją linii kolejowej Warszawa – Łódź. Od 22 maja do 30 czerwca br. będzie przebudowywany układ torowy na stacji Pruszków oraz będą wymieniany konstrukcje wspierające sieć trakcyjną na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków. Jednocześnie będą prowadzone prace na stacjach kolejowych w Grodzisku Maz. i Żyrardowie oraz na części szlaków kolejowych.

Prace na linii pruszkowskiej będą kontynuowane w pierwszej połowie lipca. Wyłączony z ruchu zostanie jeden z torów na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków, jednak związane z tym utrudnienia będą miały zdecydowanie mniejszy wpływ na kursowanie pociągów.

Rozkład jazdy pociągów SKM S1 jest dostępny tutaj

Rozkład jazdy autobusowej linii zastępczej ZS1 jest dostępny tutaj

Zmieniona organizacja ruchu kolejowego na odcinku Warszawa Włochy - Pruszków - schemat

opublikowano 16 maja 2014r.
ostatnia aktualizacja 16 maja 2014r.

zaplanuj podróż

kalandarz
Karta Warszawiaka i Karta Młodego Warszawiaka

newsletter

10 lat w Unii Europejskiej

10 lat w Unii Europejskiej

10 lat temu Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. I co się od tamtej pory zmieniło w naszym kraju? Bez kozery można powiedzieć, że wszystko! Dzięki środkom unijnym powstały i powstają w Polsce nowe drogi, mosty, linie kolejowe, parkingi. Inwestycje te mają ogromny wpływ na jakość naszego życia. Również na jakość życia w Warszawie.  więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską