Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdziecie państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

„Prywatna” stacja metra?

„Prywatna” stacja metra?

Czy autobusem rowerowym można dojechać do szkoły? Czy to możliwe, aby prywatne przedsiębiorstwo sfinansowało budowę stacji metra? Czym zajmują się Agenci Mobilności? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań z zakresu zarządzania mobilnością znajdą Państwo w Parku Sztuki Młociny.

Od 27 marca do 30 czerwca br. – w Parku Sztuki Młociny, zlokalizowanym na terenie węzła komunikacyjnego Młociny – odbywa się wystawa prezentująca projekt „INVOLVE – Zaangażowanie sektora prywatnego w zarządzanie mobilnością”. Głównym celem projektu – którego jednym z partnerów jest Zarząd Transportu Miejskiego – jest dostarczenie lokalnym i regionalnym samorządom dobrych praktyk oraz narzędzi do współpracy z sektorem prywatnym w zakresie redukcji negatywnych zjawisk powodowanych przez transport indywidualny.

Na planszach rozwieszonych w Parku Sztuki Młociny zostały zaprezentowane przykładowe rozwiązania stosowane w europejskich miastach, dzięki którym mieszkańcy chętniej zamieniają samochody na środki komunikacji miejskiej, rowery lub spacer. Przykładowo we włoskim mieście Reggio Emilia zainwestowano w autobusy rowerowe, w Birmingham – aby zachęcić mieszkańców do zakupów w lokalnych sklepach – rozdawano mapy i przewodniki po lokalnych punktach sprzedaży oraz ekotorby, a w Madrycie prywatna firma telekomunikacyjna sfinansowała budowę stacji metra.

Odwiedzając Park Sztuki Młociny będziecie mieli Państwo okazję dowiedzieć się, jak w Warszawie układa się współpraca sektora publicznego z prywatnym. Prezentujemy przykłady udanej współpracy m.in. dewelopera oraz centrów handlowych z instytucjami publicznymi. Jej efektem są m.in.: przystanek kolejowy Warszawa-Zacisze Wilno oraz pętle autobusowe i stacje Veturlo przy centrach handlowych.

Projekt „INVOLVE – Zaangażowanie sektora prywatnego w zarządzanie mobilnością” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu INTERREG IVC. Projekt rozpoczął się w 2012 roku i potrwa do połowy br.

Szczegółowe informacje o projekcie są dostępne tutaj 

Powiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęcie

opublikowano 8 kwietnia 2014r.

zaplanuj podróż

kalandarz
Karta Warszawiaka i Karta Młodego Warszawiaka

newsletter

10 lat w Unii Europejskiej

10 lat w Unii Europejskiej

10 lat temu Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. I co się od tamtej pory zmieniło w naszym kraju? Bez kozery można powiedzieć, że wszystko! Dzięki środkom unijnym powstały i powstają w Polsce nowe drogi, mosty, linie kolejowe, parkingi. Inwestycje te mają ogromny wpływ na jakość naszego życia. Również na jakość życia w Warszawie.  więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską