Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdziecie państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Pomógł złapać złodzieja Veturilo

Pomógł złapać złodzieja Veturilo

Obywatelska postawa godna promowania i naśladowania! Grzegorz Romanik, dzięki swojej czujności i odwadze doprowadził do zatrzymania przez policję złodzieja jednego z rowerów systemu Veturilo. W podziękowaniu otrzymał z rąk prezesa firmy Nextbike oraz od ZTM gratulacje i upominki.

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem w Niedzielę Wielkanocną w Legionowie. Grzegorz Romanik jadąc rowerem przez miasto zauważył mężczyznę pedałującego na charakterystycznym rowerze Veturilo. Warszawskie rowery publiczne są bardzo łatwe do identyfikacji. Nie sposób ich pomylić z żadnymi innymi jednośladami. Podejrzenia wzbudziło to, że rower znajdował się późnym wieczorem w odległości ok. 20 kilometrów od najbliższej stacji na Białołęce. Do tego okazało się, że miał zerwane naklejki z numerem. Pan Grzegorz wezwał policję, która zatrzymała złodzieja. Rower, po niewielkim przeglądzie i uzupełnieniu oznakowania wrócił do normalnej eksploatacji.

Relację z zatrzymania można obejrzeć tu:

Z tej okazji Tomasz Wojtkiewicz, prezes firmy Nextbike, która jest operatorem systemu oraz Artur Tondera, który w ZTM kieruje Sekcją Rozwoju Ruchu Rowerowego, pogratulowali mu postawy oraz wręczyli upominki: pamiątkowy dyplom, kartę do konta w systemie dzięki, której można wypożyczać rowery oraz zestawy rowerowych gadżetów.

 

opublikowano 29 kwietnia 2014r.
ostatnia aktualizacja 30 kwietnia 2014r.

zaplanuj podróż

kalandarz
Karta Warszawiaka i Karta Młodego Warszawiaka

newsletter

10 lat w Unii Europejskiej

10 lat w Unii Europejskiej

10 lat temu Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. I co się od tamtej pory zmieniło w naszym kraju? Bez kozery można powiedzieć, że wszystko! Dzięki środkom unijnym powstały i powstają w Polsce nowe drogi, mosty, linie kolejowe, parkingi. Inwestycje te mają ogromny wpływ na jakość naszego życia. Również na jakość życia w Warszawie.  więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską