Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdziecie państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje prasowe

Jak rozpoznać fałszywe bilety dobowe? Rozpoczęliśmy akcję informacyjną

Jak rozpoznać fałszywe bilety dobowe? Rozpoczęliśmy akcję informacyjną

8 maja rozpoczęliśmy kampanię informacyjną, w jaki sposób rozpoznać fałszywe kartonikowe bilety dobowe. Na plakatach – wyeksponowanych w taborze i na stacjach metra – podpowiadamy na co zwracać uwagę, aby nie stać się ofiarą oszustów.

Na początku kwietnia br. informowaliśmy o fałszywych kartonikowych biletach dobowych sprzedawanych w niektórych stołecznych punktach sprzedaży biletów. W wyniku podjętych przez ZTM i organy ścigania działań, w ciągu ostatnich tygodni fałszywe bilety pojawiają się sporadycznie.

Celem akcji informacyjnej jest przypomnienie pasażerom warszawskiej komunikacji miejskiej o problemie oraz zachęcenie ich do zwracania uwagi na szczegóły kupowanych biletów, aby nie stać się ofiarą oszustów.

Przypominamy! Fałszywe bilety różnią się od oryginalnych przede wszystkim numerem seryjnym oraz hologramem. 11-cyfrowy numer seryjny na bilecie oryginalnym jest wykonany metodą kropkowaną, a na fałszywym linią ciągłą. W napisie „ZTM Warszawa”, umieszczonym na hologramie biletu oryginalnego – w przeciwieństwie do fałszywego – nie zostały zastosowane czarne kontury liter.

falszywe_kartonikowe_bilety_dobowe_mini_542

Kupując kartonikowe bilety dobowe najlepiej wymagać od sprzedawcy paragonu potwierdzającego zakup oraz zachować go do końca ważności biletu. W przypadku wątpliwości dotyczących kupionych biletów dobowych, zapraszamy do Punktów Obsługi Pasażerów ZTM. Pracownicy sprawdzą, czy bilety są oryginalne.

Kampania informacyjna potrwa do 23 maja br.

Zobacz schemat

opublikowano 9 maja 2014r.
ostatnia aktualizacja 9 maja 2014r.

zaplanuj podróż

kalandarz
Karta Warszawiaka i Karta Młodego Warszawiaka

newsletter

10 lat w Unii Europejskiej

10 lat w Unii Europejskiej

10 lat temu Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. I co się od tamtej pory zmieniło w naszym kraju? Bez kozery można powiedzieć, że wszystko! Dzięki środkom unijnym powstały i powstają w Polsce nowe drogi, mosty, linie kolejowe, parkingi. Inwestycje te mają ogromny wpływ na jakość naszego życia. Również na jakość życia w Warszawie.  więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską